הלוואות לחתונה

כמה עולה להפיק חתונה והאם צריך הלוואה כדי לממן אותה?

רגע לפני שנכנס למספרים מעודכנים יותר לגבי ההפקה של החתונה צריך לקחת בחשבון שמדובר באירוע מיוחד, חד פעמי וכזה שאנו רוצים שייזכר לנו כיום המרגש והמהנה ביותר בחיים שלנו. בחתונה אנו נוצרים את האהבה והזוגיות שלנו למשפחה אחת, מקדשים אחד את השנייה ומקיימים את ברית הנישואין. על כן כדי שהאירוע יהיה ברמת האיכות הנדרש לרוב נצטרך להוציא כסף. כסף על שכירת מקום, על ציוד, על תקליטן לחתונה, על אנשי מקצוע, על אוכל ועוד.

אז כמה עולה בפועל להפיק חתונה?

בואו נפרק את החתונה לנושאים ונראה כמה עשויה לעלות החתונה שלנו.

  • מקום – השכרת מקום היא מרכיב חשוב בכל אירוע שכן המקום צריך להכיל מספיק מקומות לכמות המוזמנים ומצד שני גם להיות מספיק מרווח ונעים אך לא יותר מדי כדי לא לתת גם תחושה של ריקנות. המקום צריך לכלול ציוד
  • תאורה והגברה, נגישות לחשמל, מים, מקומות ישיבה ועוד. השכרת גן/אולם אירוע יכול לעלות גם 20-30 אלף שקלים לערב. זה תלוי בתקופה בשנה, בסוג האולם ורמת היוקרה שלו ועוד.
  • אוכל – בדרך כלל העלויות לקייטרינג תהיה בין 70 ל-100 שקלים לאדם. העלות תכלול מנה עיקרית, תוספות, סלטים, קינוחים, שתיה וכו'. במידה ויש לכם חתונה סטנדרטית עם 100 מוזמנים לערך הרי שההוצאה על האוכל תהיה באזור 10,000 ₪ לערך.
  • תקליטן לחתונה – בהנחה שאתם לא מזמינים זמר מזרחי מוכר שגובה 50-100 אלף ₪ להופעה בחתונה, תוכלו בהחלט ליהנות מתקליטנים מדהימים לחתונה במחירים של בין 3000 ל-10,000 ₪ ללילה.
  • צלמים – צילום האירוע על ידי צלם מקצועי תהיה במחיר של 3-15 אלף ₪. זה תלוי בכמות הצלמים והציוד הנדרש ובפרמטרים נוספים אחרים.
  • שמלת כלה וחליפת חתן – אלה עשויים לעלות מינימום כמה אלפי שקלים ויכולים להגיע להוצאה של עשרות אלפי שקלים.

אם כן אם נסכם את הדברים העיקריים ובלי לכלול אטרקציות ודברים נוספים העלות של הפקת חתונה ממוצעת תעלה בין 50 ל-100 אלף שקלים לערך.

במקרים כאלה ואחרים שאין לבני הזוג את הרצון להוציא במכה סכום כזה מהכיס או רוצים חתונה חלומית אבל לא יכולים לממן אותה הם ייקחו הלוואה לחתונה, בריבית אטרקטיבית ועם החזר ארוך טווח ויוכלו להגשים את החלום שלהם לאירוע מדהים.

תוכן עניינים