הלוואות גמ"ח דחופות

קבלת הלוואות גמ"ח דחופות בכל הארץ

גמ"ח או גמילות חסדים בשמם המלא, היא בעצם מצווה מהתורה. הלוואות גמ"ח אלו הלוואות הניתנות במסגרת מצוות גמילות חסדים אולם הן לא ניתנות כתרומה אלא כהלוואה לכל דבר. בתורה יש מצווה לעזור ליהודי אחר הזקוק לעזרה, כמו גם לתת לו הלוואה כספית אם מתאפשר לכך והוא צריך בה. אולם בתורה יש איסור על לקיחת ריבית על הלוואות שנותנים לאדם אחר ועל כן הלוואת גמ"ח תהיה ללא ריבית בדרך כלל. אולי ייקחו מכם עמלה קטנה עבור הטיפול בתיק שלכם אך ההלוואה תהיה ללא ריבית כמובן, בניגוד להלוואות למוגבלים בבנק. החזר ההלוואה בדרך כלל יהיה קצר טווח (עד שנתיים בדרך כלל, אם כי זה תלוי בבקשה שלכם, באישור שייתנו לכם במקרה הספציפי שלכם וכמובן בגודל ההלוואה שיאשרו לכם).

למי נותנים הלוואות גמ"ח דחופות?

הלוואות גמ"ח דחופות ניתנות במקרים קשים במיוחד, של אנשים הזקוקים לכסף באופן מידי או כמעט מידי. אנשים שאין לכם מה לקנות לשולחן השבת או לאכול ביום יום כדי שיוכלו לעבוד, לתפקד ולהתפרנס. הלוואות גמ"ח אף יכולות לעבור אישור מיוחד במהירות במקרה של הצורך בכסף לטיפול רפואי דחוף ומציל חיים. למי שמכיר את הלוואות גמ"ח יודע שמדובר בדרך כלל בהליך שלוקח כחודשיים-שלושה, הליך המצריך פגישה עם הוועדה ועוד פרוצדורה שלמה שבוודאי אינה נחשבת מהירה או דחופה. למרות זאת במקרים רבים ודחופים ניתן להביא לידי הוועדה את הצורך והדחיפות והיא עשויה להתחשב בכך.

הלוואות גמ

איך ניתן לקבל הלוואת גמ"ח דחופה?

יש מגוון גופים בישראל המספקים הלוואות גמ"ח דחופות. בדרך כלל אלה ניתנות לקהילה החרדית או הדתית אולם יש גם עמותות המעניקות הלוואות מסוג זה ליהודים חילונים. מבררים אודות סוגי העמותות, היכן הן יושבות ומגישים להם את הפניה שלכם להלוואה, בהתאם לסוגי ההלוואות והתנאים שהעמותה תציג בפניכם. העמותה/הארגון המעניקה את ההלוואה יעדכן אתכם בתנאים שלו למתן ההלוואה ותוכלו לעדכן את הבקשה שלכם בהתאם ולהציג את המסמכים הרלוונטיים.

עד איזה סכום בדרך כלל ניתנת הלוואה מסוג זה?

הלוואות גמ"ח ניתנות בדרך כלל בסכומים של עד כמה עשרות אלפי שקלים לכל היותר. לרוב מדובר בהלוואות של עד 20-30 אלף שקלים או קטנות יותר של 5-10 אלף שקלים. ככל שההלוואה קטנה יותר כך הסיכוי שלכם לקבל אותה או חלק ממנה יגדל. הלוואות גמ"ח דחופות אלו הלוואות ללא ריבית ולכן אף אחד אינו מתחייב שהבקשה שלכם תאושר.

האם צריך להציג ביטחונות או ערבים לקבלת ההלוואה?

בדרך כלל תידרשו להציג ביטחונות כנגד ההלוואה או לכל הפחות להחתים 2 ערבים לטובת ההלוואה שלכם. במקרה של הלוואה קטנה של כמה אלפי שקלים ייתכן והחתמת ערב אחד תספיק או אפילו לא תצטרכו ערב במקרים מסוימים בהתאם להחלטת הוועדה ובכפוף לאישורה כמובן.