הלוואה למסורבים

נטילת הלוואה למסורבים

במקרים רבים ושונים בחיים ייתכן ונצטרך הלוואה. בדרך כלל הגוף הראשון שנרצה לפנות אליו יהיה הבנק. במידה והבנק יסרב לנו להלוואה נצטרך למצוא פתרונות חלופיים. מכיוון ששוק אפור זה לא אופציה ואתם לא רוצים להסתבך עם גורמים מפוקפקים או אפילו עם גופים שאינם תחת פיקוח משרד האוצר – כדאי יהיה לבדוק אפשרויות נוספות עם חברות אשראי חוץ בנקאיות, חברות ביטוח מוכרות, בתי הלוואות שונים, קרנות מיוחדות המספקות הלוואות לחתכים שונים באוכלוסייה ועוד.

אילו סוגי הלוואות ניתן לקבל אם הבנק מסרב לנו?

  • הלוואה חוץ בנקאית – לעתים רבות הבנק יסרב לנו להלוואה אולם התחרות בשוק ההלוואות הינה גדולה ולכן חברות חוץ בנקאיות שונות עשויות להיות גמישות יותר לעתים. עם תנאים פחות נוקשים ייתכן ותוכלו לזכות בהלוואה שאתם צריכים.
  • חברות ביטוח – חברות ביטוח רבות מספקות כיום הלוואות. חלק במסגרת שעבוד פיקדון ביטוחי מסוים כמו פנסיה, קופת גמל וחיסכון אחר וחלק מחברות הביטוי פשוט מספקים ללקוח הלוואות בנפרד בהתאם לפרמטרים אחרים.
  • קרנות שונות יכולות להעניק הלוואות לחתכים שונים באוכלוסייה, גם במידה והבנק מסרב. לדוגמה הקרן לעסקים קטנים המסייעת לבעלי עסקים קטנים בישראל, קרן המסייעת לאוכלוסיות חלשות כמו עולים חדשות או אוכלוסיות החיות באזורי פריפריה. ועוד.
  • הלוואות גמ"ח – הלוואות גמילות חסדים המוענקות לאנשים שבאמת זקוקים להלוואה, הבנקים מסרבים להם ואין להם מי שיעזור להם הרי שבמקרים כאלה גופים אלה המספקים הלוואות גמ"ח עוזרים להמון אנשים.
  • הלוואה למוגבלים בבנק – חברות חוץ בנקאיות נותנות הלוואות גם למוגבלים בבנק במידה יש להם את הביטחונות להחזר ההלוואה. למשל קרן השתלמות שתיפתח רק עוד כמה שנים ועוד.

הלוואה למסורבים

איך להגדיל את הסיכוי שלנו למצוא הלוואה למסורבים?

כאמור קבלת הלוואה רגילה כשדירוג האשראי תקין ואין לכם הרבה הלוואות הוא דבר פשוט וקל יחסית. כאשר החשבון נכנס להגבלה או כאשר תשלומים מתחילים לחזור או שהבנק מסרב מסיבה אחרת (לדוגמה כאשר הגעת למקסימום ניצול האשראי בחשבון שלכם והבנק לא רוצה להעניק אשראי נוסף) אז תוכלו לפנות לגופים חוץ בנקאיים המעניקים הלוואה למסורבים. יש כמה וכמה גופים כאלה ובשל התחרות הרבה בתחום אלה בעלי תנאים גמישים יותר בדרך כלל להענקת הלוואות. כדאי לנצל זאת ולהשיג הלוואה עם תנאים אטרקטיביים שתוכל לסייע לכם לצרכים שלכם.

תוכן עניינים