הלוואה למובטלים

נוטלים הלוואה למובטלים

אבטלה היא מצב שבו אדם נמצאה כעת ללא עבודה ולכן גם סביר להניח ללא משכורת ו/או הכנסה עיקרית. בהיעדר נכסים להשקעה או הכנסה אחרת ההכנסה העיקרית תהיה מאותה עבודה שאנו משקיעים בה את רוב השעות שלנו במהלך החודש. במקרה של פיטורים, קושי במציאת עבודה חדשה ותקופה ללא עבודה והכנסה ההוצאות עשויות להיות מורגשות יותר ולנגוס באופן משמעותי בחסכונות בחשבון אם יש כאלה. כאשר המצב הכלכלי נפגע משמעותית יותר ייתכן ותצטרכו הלוואה למובטלים.

מדוע הבנק נזהר במתן הלוואה למובטלים?

הבנק ובכלל כל גוף פיננסי המעניק הלוואות מעוניין להעניק הלוואה וליהנות מהרווחים על ההלוואה בתנאי שהלווה באמת יכול לעמוד בהחזרים. כאשר הלווה מתקשה לעמוד בהחזרים זה סתם יוביל להליכים משפטיים יקרים שהגוף המלווה אינו רוצה בהם. משום כך מתבצעות בדיקות מקיפות אודות מבקש ההלוואה הכוללות את דירוג האשראי שלו, מצבו בחשבון, ההתנהלות הפיננסית שלו בשנים האחרונות וכמובן ההכנסה העיקרית שלו. במידה ואחד המדדים הללו לא מספיק טוב כנראה שמבקש ההלוואה בעל סיכון גבוה שלא יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה ולכן בנקים וגופים פיננסיים אחרים נמנעים ממתן הלוואות מסוג זה. הלוואה למוגבלים או  הלוואה למובטלים תוכלו לקבל מהבנק שלכם במידה ואין לכם הלוואות אחרות בחשבון בדרך כלל ודירוג האשראי שלכם מאפשר הלוואה שכזו או בפניה לחברה חוץ בנקאית המספקת הלוואות מסוג זה.

הלוואה למובטלים

מתי באמת כדאי לקחת הלוואה אם אתם עדיין מחוסרי עבודה?

במידה ואתם מחוסרי עבודה כרגע אתם צריכים לשקול את המצב הפיננסי שלכם בצורה נכונה ומתוכננת. כלומר לא להתחייב להחזרים גבוהים יותר במידה ואתם לא יכולים גם ככה לעמוד בהוצאות החודשיות. אם אתם יודעים שמציאת עבודה היא עניין של זמן בלבד ורוצים להבטיח לעצמכם שקט בזמן שאתם מחפשים עבודה מבלי הסיכון שתשלומים יחזרו תוכלו לקחת הלוואה למובטלים. יש הרבה אנשים שמנצלים את הפיטורים או תקופת המעבר בין עבודות כדי לטוס לחו"ל, לטייל, לנוח, לצבור אנרגיות מחודשות. במקרים כאלה גם כן אנשים מסוימים לוקחים הלוואות מסוג זה כדי שיהיה לכם כסף לטיסה ולבזבוזים מבלי לגעת בכסף בחשבון ובידיעה שעם החזרה מהטיול יצטרכו להתחייב פשוט להחזר חודשי נוסף שהוא למעשה החזר ההלוואה החדשה שנכנסה אבל מאמינים שיעמדו בזה בקלות עם צבירת האנרגיות המחודשות מהטיול ומציאת עבודה חדשה במהירות.